F a l s a a t i

Bilinmeyen  Şaman Falı  /  Tarot Falı  /  Falla ilgili iletişime geçmek istiyorum.

 
Aleister Crowley ve gizemli hayatı


Aleister Crowley Doğum;12 Ekim,1875 Ölüm;1 Aralık,1947

1875 Yılında İngiltere'de Warwickshire'de doğdu. Farklı okült organizasyonların üyesiydi. Mistik yazar,satranç ustası, dağcı, şair, ressam, astrolog. aynı zamanda "Dünyanın En Kötü Adamı" şeklinde adlandırılırdı. Babası Edward Crowley Aleister doğduğunda emekliye ayrılmıştı. annesi Emily Bertha Bishop ve babası Protestanlığın en aşırısı olan Darbyte'nin üyesiydiler. Babası Edward Crowley vaazlar verirdi
Babasının ölümüyle annesinin üzerindeki denetimi Crowley'in Hristiyanlığa olan şüphesini arttırmaktan başka işe yaramamıştı. annesi oğlunu canavar "The Beast" diye çağırırdı Crowley hayatının ileriki yıllarında annesinin kendisine İncil'in Vahiy bölümünden alarak taktığı Beast ismiyle günah olarak nitelenen eylemleri hayatındaki keyifli aktiviteler olarak görecekti.
1895'de Trinity Kolejde felsefe, psikoloji ve ekonomi okudu. Okul yıllarında çeşitli cinsel etkinliklere kendini vermişti.
1896'da ise kendini okültizm ve mistisizme verdi. Sonraki yıl mistiklerin eserleri ve büyü üzerine okumaya başladı.
(Aceldama) adındaki ilk şiir kitabını yayınladı ve kendisini Samuel Liddell MacGregor Mathers ve Altın Şafak (Golden Dawn) tarikatıyla tanıştıracak olan Julian L.Baker ile tanıştı. Crowley, 1934 yılında kendisini 1932 yılında yazdığı kitabı Laughing da kara büyücü olarak adlandıran sanatçı Nina Hammet'e açtığı tazminat davası sonucu iflas etmiş ilan edildi.
Davasına bakan Hakim Swift jüriye yaptığı konuşmada şunları söyledi: Şimdiye kadar kendisini yaşayan en büyük şair olarak tarif eden bu adamın ürettikleri kadar korkunç ve mide bulandırıcı şeyler duymadım. Davayı kaybettiği gün kendisine yaklaşan Patricia 'Deirdre' Mac Alpine ona bir çocuk doğurmak istediğini söyledi. Crowley doğan çocuğunun adını Aleister Ataturk koydu.
Patricia, çocuğun doğumundan sonra onu nadir olarak gördü. Aleister Crowley insanların spiritüel deneyimler dediği şeyleri araştırmakta bilimsel metodu kullanmanın şart olduğunu ve gerektiğini öne sürmüştür. Yayınladığı The Equinox dergisinin sloganı "Bilimin Metodu, Dinin Hedefi" (The Method of Science, the Aim of Religion) idi. Bununla mistik deneyimlerin değersiz görülmeyerek dini veya nörolojik anlama ulaşmak için denenmesini ve eleştirilmesi gerektiğini kastediyordu. Bu bakımdan Crowley kendisinden sonra gelen (halisünojen) uyuşturucularla bilimsel metodu kullanarak deneyler yapacak olan Dr.Timothy Leary'nin de öncüsü sayılırdı. Fakat Leary'den farklı olarak Crowley'in yöntemi kendi Thelema çevresinin dışında bilimsel dikkati az çekebilmişti.

Crowley'in Eserlerinden Bazıları
The Book of the Law
Magick Book
Magick Without Tears
The Vision and the Voice
777 and other Qabalistic writings
The Confessions of Aleister Crowley

şimdi, zamanın çizgiselliğini kaybettiği bu anda, olası geçmiş ve gelecekler öylesine karmaşık bir ağda........

brought you by BizibuL